2025.02.18
NAÜ-közlemény a csernobili atomerőművel kapcsolatban
2025.02.14
Csernobil: nem emelkedett a háttérsugárzás az elmúlt órákban
2025.01.22
Összefoglaló az ukrán nukleáris létesítmények helyzetéről
2024.11.25
NAÜ-közlemény az ukrán helyzetről
2024.09.24
Összefoglaló jelentést tett közzé a NAÜ az ukrán helyzetről
A Kiégett Kazetták Átmeneti Tárolója 2017. évi Időszakos Biztonsági Felülvizsgálatának elvégzéséhez szükséges útmutatót (hatósági iránymutatást) készített az Országos Atomenergia Hivatal, amely ajánlásokat tartalmaz a vonatkozó jogszabályi előírások teljesítésére, és az azokban rögzített követelmények végrehajtására a nukleáris biztonsági szempontok figyelembevételével.
Az Európai Bizottság (EB) és az Országos Atomenergia Hivatal között megkötött RESPEC-szerződés keretében az OAH szervezte az éves ECUREX-gyakorlatot az EB koordinálásával. Az ECUREX egy nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlat az ECURIE (European Community Urgent Radiological Information Exchange) rendszer tesztelésére, gyakorlására.
Az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója és az Amerikai Egyesült Államok Nukleáris Felügyeleti Bizottságának (US NRC) elnöke – a Nukleáris Biztonsági Egyezmény Hetedik Felülvizsgálati Konferenciája mentén kezdeményezett - kétoldalú megbeszélés keretében aláírták az új kétoldalú szakmai megállapodást a nukleáris biztonság területén való együttműködésről.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2017. április 18-án (kedden) 16 órakor a „Budapesti Műszaki Egyetem Oktatóreaktor üzemeltetési engedélye” tárgyú eljáráshoz kapcsolódóan közmeghallgatást tart. A közmeghallgatás helyszíne OAH székház nagyterme (1036 Budapest, Pacsirtamező út 17.).
A Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, valamint Magyarország bécsi Állandó ENSZ Képviselete közös sajtótájékoztatót tartott arról az együttműködési megállapodásról, amelyet a NAÜ (a világon elsőként) az MTA EK-val kötött. Eszerint az MTA EK a NAÜ Együttműködő Központjaként regionális és nemzetközi szinten részt vesz a szakemberek képzésében a nukleáris törvényszéki analitika területén, valamint az ismeretlen eredetű nukleáris anyagok felderítésében és vizsgálatában, szakmai támogatást nyújt hasonló laboratóriumok létrehozásához, katalizátora a regionális tudományos együttműködésnek, továbbá hozzájárul a nukleáris védettség erősítéséhez.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség évente kettő-négy alkalommal szervez az összes részes államot érintő (168 ország), úgynevezett ConvEx-1 nemzetközi riasztási gyakorlatot, amelynek célja, hogy a nukleáris balesetek esetén működő nemzetközi gyors értesítési rendszert tesztelje. Az idei első gyakorlatra 2017. március 15-én került sor. Eszerint a NAÜ egy előre nem ismert időpontban a veszélyhelyzeti rendszerén keresztül (Unified System for Information Exchange in Incidents and Emergencies- USIE) tette közzé a riasztási üzenetét, és az üzenetről a nemzetközi kapcsolattartási pontokat sms, e-mail és fax formájában is tájékoztatta.