Élénk nemzetközi élettel indult az év az Országos Atomenergia Hivatalban. Január folyamán három külföldi delegációt is fogadott az OAH: a kínai delegációval folytatott megbeszélések mellett mongol és katari szakembereknek tartott kéthetes szakmai programot.
Az Országos Atomenergia Hivatal hét fős küldöttsége – Hullán Szabolcs főigazgató-helyettes vezetésével – látogatást tett a Gönyűi Erőműben. Az erőmű az egyik fő eleme a „black start” programnak, amely az országos hálózat visszaindulási forgatókönyvét tartalmazza a teljes magyarországi villamosenergia-hálózat kiesése esetére.
A radioaktív anyagok alkalmazásával összefüggő engedélyezési és bejelentési kötelezettségre, az ionizáló sugárzást létrehozó, de radioaktív anyagot nem tartalmazó berendezésre vonatkozó üzemeltetési engedély iránti kérelem összeállítására, valamint a sugárvédelmi képzésekre és továbbképzésekre vonatkozó útmutatók elérhetők az OAH honlapján.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség 2017-ben átfogó nemzetközi nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlatot (ConvEx-3) tart, amelynek megrendezésére felhívást intézett a tagállamok felé. A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósággal, valamint a Paksi Atomerőművel egyeztetve, az Országos Atomenergia Hivatal jelezte a NAÜ felé, hogy Magyarország kész vállalni a gyakorlat házigazdai szerepét.
2016. január 14-én került sor az Országos Atomenergia Hivatal évindító sajtótájékoztatójára, közel negyven újságíró részvételével. Kiemelt téma volt az OAH bővülő hatásköre és a Paksi Atomerőmű kapacitás-fenntartásához kapcsolódó hatósági feladatok.
Ez év elejétől – jogszabályi és szervezeti változások miatt – módosultak az Országos Atomenergia Hivatal radioaktív anyagok szállításának biztonságával és védettségével kapcsolatos hatósági eljárásai.
Az Országos Atomenergia Hivatal - az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kérelmére - elindította az atomerőmű 3. blokkjának további 20 éves üzemeltetéséhez szükséges engedélyezési eljárást. A 118/2011. Korm. rendelet lehetővé teszi, hogy a jogszabályban előírt feltételek teljesítése esetén a blokk a tervezett üzemidőn túl, az elemzésekben igazolt időtartamig működhessen. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. elvégezte a jogszabályban előírtak szerinti vizsgálatokat és elemzéseket, azok eredményére alapozva engedélyt kért a 3. blokk 2036. december 31-ig történő további üzemeltetésére.