Sikeres auditot követően további három évig érvényes az Országos Atomenergia Hivatal ISO 9001:2009-es szabvány szerint működtetett minőségirányítási rendszerének tanúsítási okirata. Az OAH munkatársai több hónapig készültek az átvilágításra, felülvizsgálva, aktualizálva a szervezet összes eljárását, folyamatát és minőségügyi dokumentumát.
A Paksi Atomerőmű aktuális üzemi adatai után most a Budapesti Kutatóreaktor adatait is el lehet érni az Országos Atomenergia Hivatal oldalán, így minden érdeklődő nyomon követheti a folyamatosan frissülő üzemeltetési információkat.
Az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel közösen 2015. április 17-én ismeretterjesztő konferenciát rendez „Atomenergiáról – mindenkinek” címmel. Az immár tizenhatodik alkalommal sorra kerülő regionális konferencián neves előadók tekintik át azokat a nukleáris kérdésekhez kapcsolódó területeket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a lakosságot.
2015. március 11-12. között Luxemburgban került sor az Európai Unió tagországainak találkozójára, amelyet hagyományosan kétévente rendeznek meg. A rendezvény célja, hogy az Európai Unió Bizottsága Energia Ügyek Főigazgatóságának szakemberei bemutassák az elmúlt időszakban végzett nukleáris biztosítéki tevékenységüket a tagországok képviselőinek. Újdonságot jelentett idén, hogy az esetleges fejlesztési, javítási lehetőségekről is vitázhattak a résztvevők.
A munkakörökre 2015. március 19-ig lehet jelentkezni. A jelentkezési dokumentumokat az Országos Atomenergia Hivatalnak címezve, elektronikus formában az allas kukac haea pont gov pont hu címre kérjük benyújtani.
A munkakörre 2015. március 20-ig lehet jelentkezni. A jelentkezési dokumentumokat az Országos Atomenergia Hivatalnak címezve, elektronikus formában az allas kukac haea pont gov pont hu címre kérjük benyújtani.
Az Országos Atomenergia Hivatal megkezdte az újonnan felvett felügyelők képzését, amelynek részeként az új munkatársak ellátogattak több hazai nukleáris létesítménybe. Megtekintették a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja által üzemeltetett Budapesti Kutatóreaktort, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Oktatóreaktorát, továbbá a püspökszilágyi Radioaktív Hulladék Feldolgozó és Tárolót és a Bátaapátiban található Nemzeti Radioaktívhulladék-tárolót.
Az OAH közzétette az „Új atomerőművek Biztonsági Jelentése” című útmutató tervezet angol nyelvű változatát. Az útmutató tervezet a nukleáris létesítmények nukleáris biztonsági követelményeiről és az ezzel összefüggő hatósági tevékenységről szóló 118/2011. (VII. 11.) Korm. rendelettel összhangban ajánlásokat fogalmaz meg az előzetes és a végleges biztonsági jelentés tartalmára vonatkozóan. A magyar nyelvű tervezet a nyelvi lektorálást követően szintén elérhető lesz az OAH honlapján. A tervezet letölthető változata
2015 májusában a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szakértői delegációja felülvizsgálja (IRRS-misszió) az atomenergia biztonságos és békés célú felhasználásának felügyeletét ellátó hatósági rendszert hazánkban. Ehhez kapcsolódóan cikksorozatot indítottunk, melynek második részében most a misszióra történő felkészülésről írunk.