A magyar kormány nevében az Országos Atomenergia Hivatal meghívta a NAÜ Nemzetközi Fizikai Védelmi Tanácsadó Szolgálatát (IPPAS - International Physical Protection Advisory Service) 2013 május-júniusára, hogy véleményezze a nukleáris és más radioaktív anyagok, valamint a kapcsolódó létesítmények fizikai védelmének hazai rendszerét. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség elfogadta a felkérést. A misszió előkészítése 2012 szeptemberében kezdődött az általános kérdések megtárgyalásával, majd a további pontosítás érdekében egy előkészítő ülésre került sor 2013 januárjában. A NAÜ saját szakértőinek hatékony felkészülését segítendő 2013 áprilisában az OAH átadott a NAÜ részére egy előzetes információs csomagot, amely részletes áttekintést ad az atomenergia hazai alkalmazásáról, valamint a jogi és hatósági rendszerről.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség Üzemzavari és Veszélyhelyzeti Központjának vezetője, Elena Buglova, valamint Florian Baciu, a Központ munkatársa 2013. április 19-én látogatást tett az Országos Atomenergia Hivatalnál. A vendégeket Németh Gábor, a bécsi ENSZ-misszió munkatársa kísérte. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által szervezett program keretében a NAÜ szakértői megtekintették az OAH Veszélyhelyzeti Intézkedési, Gyakorló és Elemző Központját (CERTA), amelynek működéséről részletes tájékoztatást kaptak.
Az Országos Atomenergia Hivatal által szervezett 2013. április 17-i szemináriumon elhangzott előadások a kutatás-fejlesztési projektek és együttműködések eredményeit mutatták be olyan területeken, mint az üzemeltetés biztonsága, a nukleáris baleseti helyzetek elemzése, a szilárdsági számítások és anyagvizsgálatok témaköre. A szakmai rendezvény lehetőséget biztosított azoknak a javaslatoknak a bemutatására is, amelyek a nukleáris biztonságra vonatkozó szabályozásokat érintették
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség égisze alatt működő Nukleáris Biztonsági Egyezmény keretében a tagországoknak háromévente Nemzeti Jelentésben kell számot adniuk arról, hogy hogyan feleltek meg az egyezményben foglaltaknak. A hazánkról szóló jelentés elkészítését az Országos Atomenergia Hivatal koordinálja. Az OAH főigazgatója által 2013. április 15-re összehívott ülésén a Tudományos Tanács (a főigazgató tanácsadó testülete) egyhangúan támogatta a jelentéstervezetet.
Az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel és a veszprémi Pannon Egyetemmel 2013. május 23-án ismeretterjesztő konferenciát rendez „Atomenergiáról – mindenkinek” címmel. Az immár tizenkettedik alkalommal rendezett regionális konferencián neves előadók tekintik át mindazokat a területeket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a lakosságot. A konferencia helyszíne a Pannon Egyetem Polinszky terme.
A kiadványban részletes írás található többek között a Paksi Atomerőmű I. blokkjának üzemidő-hosszabbításáról, a második alkalommal megrendezett bécsi soron kívüli felülvizsgálati értekezletről, valamint a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló első felszín alatti tárolóterének megnyitásáról.
Az Országos Atomenergia Hivatal, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja (MTA EK) az eddigi sikeres együttműködés megújításáról és kiszélesítéséről határozott. A megújított megállapodást dr. Rónaky József, az OAH főigazgatója, valamint dr. Horváth Ákos, az MTA EK főigazgatója 2013. április 11-én írta alá.
Dr. Horváth Kristóf, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese látta el az elnöki feladatait annak a Műszaki Értekezletnek, amelyre a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében került sor. A 2013. április 8-12. között tartott szakmai rendezvényen 28 országból 41 résztvevő a nukleáris védettségi kultúra önértékelésére kidolgozott módszerről tárgyalt.
Tíz évvel ezelőtt következett be az atomenergia magyarországi alkalmazásának eddigi legjelentősebb, a nemzetközi skálán INES 3 kategóriába sorolt üzemzavara, amely sajátosságai folytán méltán került és maradt hosszú időn keresztül a hazai és nemzetközi szakmai és közönségérdeklődés fókuszában.
Az Országos Atomenergia Hivatal álláspályázatot hirdet nukleáris biztonsági felügyelői munkakör betöltésére. A pályázat benyújtásának határideje 2013. április 22.
A kétnapos szakmai programon résztvevő vendégek látogatást tettek az Országos Atomenergia Hivatalnál is, ahol tájékoztatást kaptak az OAH nukleáris létesítmények biztonságát szavatoló tevékenységéről, valamint a paksi üzemidő-hosszabbítás terén játszott szerepéről.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) „Nuclear Trade Analysis” programjának keretein belül az Országos Atomenergia Hivatal szervezésében 2013. április 3-án került sor arra a szakmai rendezvényre, amelyen a hazai nukleáris kettős felhasználású (békés célokat szolgáló, illetve ettől eltérően is felhasználható) termékek, technológiák előállításával, illetve forgalmazásával foglalkozó hazai cégek kaptak tájékoztatást a program részleteiről. Az előadások során a résztvevők olyan, a proliferáció (nem békés célú felhasználás) elleni harchoz kötődő információkkal ismerkedhettek meg, amelyeket saját munkájuk során is jól hasznosíthatnak.