Az Országos Atomenergia Bizottság jogutódjaként 1991. január 1-jén jött létre az Országos Atomenergia Hivatal, s erről ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a volt és a jelenlegi munkatársak, partnerek, iparági vezetők. Az OAH múltjáról és jelenéről Krizsó Szilvia kötetlenül beszélgetett a hivatal korábbi és jelenlegi vezetőivel, illetve a nukleáris szakma kiemelkedő szakembereivel – néha elgondolkodtató, néha vidám történeteket elevenítve fel.
Az Országos Atomenergia Hivatal számára kiemelt fontosságú, hogy tevékenysége mindenki számára átlátható legyen, valamint az is, hogy minél szélesebb körben tájékoztassa a lakosságot a szervezet munkájáról, eredményeiről, illetve a hivatal előtt álló feladatokról. Ennek érdekében az OAH gondoskodott az eredetileg angol nyelvű IRRS-jelentés magyarra fordításáról, valamint szakmai lektorálásáról. A dokumentumot magyar nyelven is elérhetővé tettük honlapunkon.
Az Európai Unió tanácsa 2013-ban a tagállamokra nézve kötelező jelleggel új sugárvédelmi irányelvet fogadott el, amelyet 2018-ig kell a nemzeti szabályozásokba átültetni. A nemzeti jogalkotó szervek és az érintett hatóságok számára is nagy kihívást jelent ez a feladat, ezért az Európai Bizottság úgy döntött, hogy kiemelt figyelemmel kíséri a végrehajtást, valamint szakmai támogatást nyújt az uniós országoknak.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2015. december 10-én második alkalommal rendezett szakmai találkozót a hazai nukleáris létesítmények biztosítéki felelőseinek. A rendezvény célja, hogy fórumot biztosítson a nukleáris energia békés célú alkalmazásának felügyeletével megbízott szakemberek számára.
2015. december 7-11. között Bécsben, harmincöt országból mintegy hatvan szakember vitatta meg a nukleáris létesítmények védettségi engedélyezése során felmerült kihívásokat. A konferencia elnökének Horváth Kristófot, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettesét kérték fel, mellette Vincze Árpád főosztályvezető képviselte a magyar hatóságot.
2015. december 4-én a Debreceni Tudományegyetemmel és a TIT Stúdió Egyesülettel közös szervezésben, az MTA Atommagkutató Intézet közreműködésével az Agóra Tudományos Élményközpontban került sor az Atomenergiáról – mindenkinek konferenciára. A különleges helyszínen a diákok az előadások, valamint a konferenciához kapcsolódó kiállítások mellett kipróbálhatták az élményközpont interaktív játékait is.
Az új-zélandi kormány meghívására a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség IPPAS-misszió keretében vizsgálta a nukleáris és más radioaktív anyagok, valamint a kapcsolódó létesítmények fizikai védelmi rendszerét. A 2015. november 16-tól 27-ig tartó missziót Horváth Kristóf, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese vezette.
A Fukushima Daiichi atomerőműben 2011 márciusában történt balesetet követően a Paksi Atomerőműben Célzott Biztonsági Felülvizsgálatot hajtott végre az engedélyes és a hatóság annak érdekében, hogy a fukushimai tapasztalatok hasznosításával még biztonságosabbá tegye az Atomerőművet. A felülvizsgálat alapján elhatározott intézkedéseket az Országos Atomenergia Hivatal felügyelete mellett az engedélyes 2018 végéig hajtja végre. A feladatok teljesítése időarányosan halad, több feladat már határidő előtt teljesült.