Az Országos Atomenergia Hivatal egy felülvizsgált útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. Az „Atomerőművi valószínűségi biztonsági elemzések” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adjon a valószínűségi biztonsági elemzésekkel kapcsolatosan és egyértelművé tegye a hatósági elvárásokat.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy új útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. Az „Új atomerőművi nukleáris környezetben lévő beton- és vasbetonszerkezetek” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adjon a nukleáris környezetben lévő beton- és vasbeton szerkezetekkel kapcsolatosan és egyértelművé tegye a hatósági elvárásokat.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy felülvizsgált útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. Az „Új atomerőműre vonatkozó valószínűségi alapú biztonsági elemzések” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adjon a valószínűségi biztonsági elemzésekkel kapcsolatosan és egyértelművé tegye a hatósági elvárásokat, ezzel elősegítve az érvényes előírásokban meghatározott nukleáris biztonsági kritériumok teljesülését.
2021. október 18. és 22. között az Országos Atomenergia Hivatal, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséggel közösen, egy, a nukleáris létesítmények programozható rendszereinek védelmi elemzésével kapcsolatos nemzeti képzést szervezett Budapesten. A képzés a NAÜ által hazánk támogatása céljából nyújtott, Integrated Nuclear Security Support Plan program keretén belül valósult meg, amelyhez Magyarország 2018-ban csatlakozott.
2021. október 21-22-én ismét online tartotta ülését az OECD Nukleáris Energia Ügynökség irányítótestülete, amelyen Kádár Andrea Beatrix, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója is bemutatkozott első részvétele alkalmából. Beszédében ismertette az Atomtörvény legfontosabb módosításainak tervezetét, amely az OAH szakmai függetlenségének megtartása mellett szervezeti és költségvetési szempontból is nagyobb önállóságot teremt a hivatal számára. Legfontosabb napirendi pontként a tagállamok újra tárgyalták a szervezet 2022-es költségvetését, amelyben nem jutottak közös álláspontra, így az a 2021-es szinten maradt.
2021. október 22-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Katonai felsővezető Szakirányú Továbbképzési Szak hallgatóit fogadta az Országos Atomenergia Hivatal. A tizenegyfős csoport látogatásának célja az volt, hogy a leendő katonai felsővezetők szakmai előadások keretén belül megismerhessék az OAH főbb feladatait, szakmai tevékenységét.
2021. október 14-15. között részben személyes jelenléttel Párizsban, részben online csatlakozással került sor a Nyugat-európai Nukleáris Hatóságok Szövetségének (WENRA) őszi plenáris ülésére. Az ülésen tárgyalták a WENRA-stratégia végrehajtásának aktualitásait, az európai uniós országok 2. tematikus szakértői felülvizsgálata (TPR) folyamatában a WENRA feladatainak részleteit, elfogadták a munkacsoportok beszámolóit.
A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően, a jelenlegi járványhelyzet figyelembe vétele mellett 2021. október 16-tól megkezdődik a 2. blokk fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött 2021. évi tervszerű nagykarbantartása. A karbantartás része a reaktortartály és a főberendezések ciklikus vizsgálata is. A blokk leállítását, indítását és a fűtőelemcserével, karbantartással kapcsolatos összes tevékenységet az Országos Atomenergia Hivatal folyamatosan felügyeli.
2021. október 13-án a reggeli órákban a Paksi Atomerőmű 4. blokkjának 7. turbina gépegysége automatikusan leterhelt 100 MW-ra. Az irányítástechnikai hiba feltárását végzik a szakemberek. Az eset a nukleáris biztonságot nem veszélyezteti, környezetre gyakorolt hatása nincsen.
Az Országos Atomenergia Hivatal határozatot hozott a Paks II. Atomerőmű Zrt. kérelmére indult, A Paksi Atomerőmű 5. és 6. blokk létesítéséhez talajvíz szintje feletti talajkiemelés építési engedély iránti kérelem ügyében. Az eljárás a 208/2015. (VII. 23.) Korm. rendelet alapján nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy. A vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügyben meghozott döntést az OAH hirdetményi úton közli.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy új útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. „A Budapesti Kutatóreaktor időszakos biztonsági felülvizsgálatának végrehajtása” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adjon a felülvizsgálat végrehajtásához, illetve annak első, az engedélyes által elvégzendő szakaszának eredményét rögzítő Időszakos Biztonsági Jelentés elkészítéséhez.
2021. szeptember 29-én a Paksi Atomerőmű gyakorlatához kapcsolódva az OAH Baleset-elhárítási Szervezete (BESZ) is nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlatot és ezzel párhuzamosan nukleáris védettségi gyakorlatot tartott. A forgatókönyv szerint az atomerőműben veszélyhelyzet alakult ki, és eközben a közösségi médiában az OAH-val szembeni fenyegető üzenetek jelentek meg. A gyakorlat során a BESZ tagjai a nukleárisbaleset-elhárítási intézkedési tervben és a szabályzó dokumentumokban meghatározott intézkedések mellett a nukleáris védettségi helyzetek kezelésével kapcsolatos intézkedési tervek végrehajtását is gyakorolták, illetve erősítették a két terület közötti együttműködést. Az előzetes értékelés során a BESZ tagjai és a gyakorlat értékelője megállapították, hogy a gyakorlat sikeres volt: mind a veszélyhelyzettel, mind a védettségi szcenárióval kapcsolatos feladatokat megfelelően végrehajtotta a BESZ.