Az Országos Atomenergia Hivatal szervezésében 2021. október 25. és november 5. között kilenc külföldi nukleáris szakember tesz látogatást hazánkban egy 9 hónapos NAÜ-képzés utolsó szakaszaként.
A NAÜ immáron évente fogad fejlődő országbeli nukleáris szakembereket, akik egy kilenc hónapos képzési programban vesznek részt és megismerkednek a nukleárisüzemanyag-ciklus különböző szakaszait képező létesítményekkel, azok biztosítéki rendszerével, méréstechnikákkal.
A NAÜ számára nyújtott magyar biztosítéki támogató program keretében hazánk kéthetes képzést tart, amelynek során bemutatja a résztvevőknek, hogy Magyarországon milyen nemzeti és létesítményi szintű szabályozások biztosítják, illetve erősítik a nukleáris non-proliferációt (nukleáris fegyverkezés elterjedésének megakadályozását).
A képzés első napját a résztvevők az OAH-ban töltötték, ahol előadások keretében ismerkedhettek meg többek között a hazai nukleárisüzemanyag-ciklussal, a nukleáris és radioaktív anyagok nyilvántartásával és ellenőrzésével, a nukleáris védettséggel, valamint a biztosítéki kultúrával. A képzés a hazai nukleáris létesítményekben folytatódik, ahol a szakemberek az Energiatudományi Kutatóközpontban, a Budapesti Műszaki Egyetem Nukleáris Technikai Intézetében, a Paksi Atomerőműben, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. Kiégett Kazetták Átmeneti Tárolójában és Nemzeti Radioaktívhulladék-tárolójában, valamint a Bányavagyon-hasznosító Nonprofit Közhasznú Kft. Mecseki Környezetvédelmi Bázisán szereznek további elméleti és gyakorlati ismereteket.