A vietnámi atomenergia ügynökség főigazgatója, Hoang Anh Tuan által vezetett delegációt 2014. december 8-án Hullán Szabolcs, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgató-helyettese fogadta az OAH-ban. A vendégek elsősorban az iránt érdeklődtek, mik azok a lehetőségek, amelyek segíthetik nukleáris szakembereik képzését a két ország közötti együttműködés keretében.
2014. november 24-25-én huszadik alkalommal került sor az osztrák-magyar találkozóra, amelynek idén Bécs adott otthont. Az osztrák szakemberek elsősorban a Célzott Biztonsági Felülvizsgálathoz kapcsolódóan elhatározott biztonságnövelő intézkedések előrehaladása, valamint a kapacitás-fenntartás érdekében tett magyar intézkedések iránt érdeklődtek.
A fővárosban megtartott „Atomenergiáról – mindenkinek” konferenciát rendkívüli érdeklődés övezte: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Dísztermében megtartott rendezvényre több mint háromszázan voltak kíváncsiak, sok iskolás csoport képviselője már a helyszínen jelezte, hogy a tavaszra tervezett újabb budapesti konferenciára is szeretnének diákokat küldeni.
Magyarországon a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (BM OKF), a Magyar Honvédség, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., az Országos Meteorológiai Szolgálat, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. üzemeltetésében mintegy 150 radiológiai mérőállomás ellenőrzi folyamatosan az ország sugárzási helyzetét, kíséri figyelemmel annak változásait.
Az ukrán nukleáris szabályozó hatóság hivatalos tájékoztatása szerint 2014. november 28-án rövidzárlat történt a Zaporozzsje atomerőmű egyik transzformátor állomásán, emiatt az automatikus védelmi rendszer leállította a 3-as blokk működését, radioaktív kibocsátás nem történt. Előzetesen INES 0-ra sorolták be az eseményt a (0-7 fokozatú) Nemzetközi Nukleáris és Radiológiai Esemény Skálán.
Minden létesíteni tervezett nukleáris létesítménynél, illetve radioaktívhulladék-tárolónál kiemelt kérdés a tervezési alapfenyegetettség meghatározása, amelyhez szükséges a telephely fizikai védelmi szempontú elemzése. Ennek során a legkülönbözőbb tényezőket kell megvizsgálni: földrajzi, szeizmológiai, meteorológiai kérdések mellett gazdasági és népességi jellemzőket is át kell tekinteni. Az Országos Atomenergia Hivatal új útmutatója ehhez a komplex munkához nyújt segítséget.
Az Országos Atomenergia Hivatal az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kérelme alapján indított, „MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkjának tervezett üzemidőn túli üzemeltetési engedélykérelme” tárgyú, OAH-2013-01505/2013 ügyszámú közigazgatási hatósági engedélyezési eljárásban döntést hozott.
A Széchenyi István Egyetem szervezésében „A nukleáris energia hasznosításának lehetőségei és távlatai” címmel sikeresen megtartották azt a győri szimpóziumot, amelynek apropója a jövőre induló nukleáris szakjogász képzés volt. Az új képzésre vonatkozó hazai kezdeményezés európai szinten is egyedülálló lehet.
A részt vevő szakembereknek a Paksi Atomerőmű egyik blokkján szimulált baleseti és az annak kapcsán kialakult sugárzási helyzetet kellett kezelniük. A gyakorlat alatt az Országos Atomenergia Hivatal Baleset-elhárítási Szervezete teljes létszámmal működött.
Rendkívüli érdeklődés mellett az atomerőművi kapacitás fenntartásáról tartott fórumot az Energetikai Szakkollégium, amelynek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem adott otthont 2014. november 12-én. A rendezvényen Aszódi Attila, a Paksi Atomerőmű teljesítményének fenntartásáért felelős kormánybiztos, Nagy Sándor, az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. vezérigazgatója, valamint Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója tartott előadást.