2024. augusztus 10-én, 9:45 és 16:15 között az MVM Paksi Atomerőmű 1., 2. és 4. blokkja összesen 300 MW menetrend szerinti leterhelésben vett részt a rendszerirányító (MAVIR) kérésére. Ezt követően a blokkokat visszaterhelték a névleges teljesítményre. A blokkok biztonsága nem volt veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
Az Országos Atomenergia Hivatal határozatot hozott az LG Toray Hungary Battery Separator Kft. kérelmére indult, D-szintű fizikai védelmi rendszer átalakításának engedélyezésére irányuló eljárásban. Az eljárás a kormány 65/2018. (IV.4.) Korm. rendelete alapján nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy. A vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügyben meghozott döntést az OAH hirdetményi úton közli.
2024. július 28-án, 12:00 és 15:15 között az MVM Paksi Atomerőmű négy blokkja összesen 200 MW menetrend szerinti leterhelésben vett részt a rendszerirányító (MAVIR) kérésére. Ezt követően a blokkokat visszaterhelték a névleges teljesítményre. A blokkok biztonsága nem volt veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
2024. július 21-én, 14:15 és 14:45 között az MVM Paksi Atomerőmű négy blokkja összesen 100 MW menetrend szerinti leterhelésben vett részt a rendszerirányító (MAVIR) kérésére. Ezt követően a blokkokat visszaterhelték a névleges teljesítményre. A blokkok biztonsága nem volt veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
2024. július 18-án, 14:30 és 16 óra között az MVM Paksi Atomerőmű négy blokkja összesen 100 MW menetrend szerinti leterhelésben vett részt a rendszerirányító (MAVIR) kérésére. Ezt követően a blokkokat visszaterhelték a névleges teljesítményre. A blokkok biztonsága nem volt veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
Magyarország uniós elnökségének féléve alatt az Országos Atomenergia Hivatal vezeti az Európai Unió nukleáris ügyekkel foglalkozó munkacsoportját. Az első ülésen a soron következő féléves időszak munkaprogramjáról adott áttekintést Balczó Béla András kabinetfőnök.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közleménye szerint a zaporizzsjai atomerőmű arról adott tájékoztatást, hogy július 3-án több drón csapódott be személyi sérülést és kisebb erdőtüzet okozva a létesítmény közelében. A támadás az atomerőmű mellett lévő transzformátor-állomásban tett kárt. A létesítményt jelenleg egy 750 kilovoltos vezeték látja el a hűtéshez is szükséges árammal, valamint az erőmű számára továbbra is elérhető egy 330 kilovoltos tartalékvezeték. A NAÜ helyszínen tartózkodó szakértői a létesítmény telephelyén belüli károkról nem tettek jelentést. „Rendkívül aggasztó, hogy ezek a dróntámadások folytatódnak, annak ellenére, hogy egyértelmű veszélyt jelentenek az enerhodari lakosságra, valamint a zaporizzsjai atomerőmű biztonságára nézve. A támadásokat azonnal abba kell hagyni.” – jelentette ki Grossi főigazgató.
2024. július 7-én elvégzett szekunderköri karbantartást és javítást követően a Paksi Atomerőmű 2. blokkja újra névleges teljesítményen üzemel. A blokk biztonsága nincsen veszélyeztetve, a tevékenységnek környezetre gyakorolt hatása nem volt.
2024. július 6-án, 10:00 és 15:15 között az MVM Paksi Atomerőmű blokkjai összesen 185 MW menetrend szerinti leterhelésben vettek részt a rendszerirányító (MAVIR) kérésére. Ezt követően a blokkokat visszaterhelték a névleges teljesítményre. A blokkok biztonsága nem volt veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
2024. július 7-én 01:00 órától kezdődően az MVM Paksi Atomerőmű 2. blokkján olyan szekunderköri karbantartást végeznek, amely a termelőegység 50%-os leterhelése mellett hajtható végre. A tevékenységnek a nukleáris biztonságra és a környezetre gyakorolt hatása nincsen, a rendszerirányítóval (MAVIR) egyeztetve zajlik.
Kádár Andrea Beatrix, az Országos Atomenergia Hivatal elnöke július 2-án ellátogatott az Átfogó Atomcsend Szerződés Szervezete Előkészítő Bizottságának (CTBTO) Gyöngyös térségében tartott terepgyakorlatára. A program során, az OAH elnöke kétoldalú találkozón vett részt a nemzetközi szervezet vezető tisztségviselőivel, ahol hangsúlyozta a szerződés fontosságát, valamint Magyarország elkötelezettségét a CTBTO munkájának támogatásában. A program további részében a CTBTO munkatársai terepmunkán keresztül tesztelték és gyakorolták az általuk használt technikai berendezések működtetését, betekintést nyújtva a “kulisszák mögé” a meghívott diplomaták, kormányzati képviselők és a sajtó számára.