Felülvizsgált útmutató kiadásáról döntött az Országos Atomenergia Hivatal. A honlapon elérhető az „Új atomerőmű tervezése során alkalmazandó primerköri gépészeti ajánlások” című útmutató felülvizsgált változata. Az útmutató ajánlásokat ad a primerkör gépészeti rendszereinek, rendszerelemeinek tervezésével kapcsolatosan, egyértelműsítve a hatósági elvárásokat, elősegítve az érvényes előírásokban meghatározott nukleáris biztonsági követelmények teljesülését.
Két felülvizsgált útmutató kiadásáról döntött az Országos Atomenergia Hivatal. A honlapon elérhető az „Új atomerőmű tervezése során alkalmazandó általános gépészeti ajánlások”, valamint „A nukleáris üzemanyag és a reaktor aktív zónájának kezelése üzemelő atomerőműben” című útmutató felülvizsgált változata.
Az Országos Nukleárisbaleset-elhárítási Intézkedési Tervhez (OBEIT) kapcsolódó dokumentum felülvizsgálatára elsősorban az OBEIT 2018 februárjában kiadott új, 3.0 változatának való megfelelés érdekében, az OAH által működtetett Felsőszintű Munkacsoport keretein belül került sor.
Az Országos Atomenergia Hivatal döntést hozott a „Telephelykutatási keretprogram engedély iránti kérelem” tárgyú, a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft. kérelmére a Bodai Agyagkő Formáció telephelyvizsgálatára és -értékelésére indult eljárásban. A vonatkozó jogszabályi követelményeknek megfelelően az OAH a döntésről hirdetmény útján értesíti az érintett ügyfeleket, melyet az alábbi hivatkozásokon, és a közigazgatási hirdetmények honlapján (http://hirdetmenyek.magyarorszag.hu/) is elérhet, továbbá az OAH 1036 Budapest, Fényes Adolf utca 4.) és az érintett települések polgármesteri hivatalainak hirdetőtábláin is megtekinthet. A döntés értelmében a telephelykutatási keretprogram engedélyt az OAH kiadta.
2019. július 4-én és 5-én az Országos Atomenergia Hivatal adott otthont annak a regionális találkozónak, amelynek az volt a célja, hogy fejlessze a határok menti együttműködést a lakosságvédelmi óvintézkedések hatékonyabb koordinálása érdekében egy esetleges nukleáris baleset bekövetkezésekor.
Július 1-5. között első alkalommal került sor az Európai Nukleáris Verseny megrendezésére, amelynek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem adott otthont. A versenyen középiskolás tanulókból és tanárukból álló háromfős csapatok vettek részt. A kiírás szerint nukleáris témájú (nukleáris energia, sugárvédelem, radioaktív hulladékkezelés, orvosi alkalmazások) 3 perces, angol nyelvű videót kellett összeállítaniuk. Összesen 10 országból 25 csapat pályamunkája érkezett be, a BME egyhetes tudományos tábora alatt a legjobb 15 csapat mutatta be alkotását.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy új útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. Az „Üzemelő atomerőmű nyomástartó edényeinek és csővezetékeinek anyagvizsgálata” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adva az üzemelő atomerőművi berendezések vizsgálatára vonatkozó eljárásokkal, módszerekkel és értékelési kritériumokkal kapcsolatosan egyértelművé tegye a hatósági elvárásokat, és ezzel elősegítse az érvényes előírásokban meghatározott nukleáris biztonsági követelmények teljesülését.
Az új munkatárs feladata lesz a hivatallal összefüggésben felmerülő hírek, sajtóanyagok, prezentációk elkészítése, rendezvények szervezése, a két- és többoldalú kapcsolatok koordinálása és egyéb nemzetközi tevékenységek ellátásában való részvétel.