Az Országos Atomenergia Hivatal betartva a járványügyi helyzetben (a Kormány és az Operatív Törzs által) meghatározott korlátozó intézkedéseket továbbra is ellátja hatósági feladatait. Az OAH Védekezési Munkabizottságot állított fel, amelynek feladata a munkavállalók védelmének biztosítása, a járványhoz kapcsolódó kormányzati döntések folyamatos nyomon követése, az OAH működésének megszervezése (úgy, hogy a hatósági tevékenység ellátása folyamatosan biztosított legyen).
A 2020. március 05-i leterhelést követően kijavították a villamos rendszer meghibásodását. A hiba javítását követően március 17-én a blokkot névleges teljesítményre visszaterhelték. A blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapott az atomerőművek nukleáris építményeinek és épületszerkezeteinek tervezése során végzett magas színvonalú munkája elismeréseként Németh Imre, az Országos Atomenergia Hivatal Építész Szakcsoportjának vezetője, a nukleáris biztonsági felügyelet területén végzett magas színvonalú munkája elismeréseként Németh László, az OAH nukleáris biztonsági felügyelője. Gyimesi Zoltán-díjat kapott Juhász László, az OAH főosztályvezetője, aki több mint 25 év tapasztalattal rendelkezik a nukleáris biztonság felügyeletében, gyakorlatilag minden hatósági területen dolgozott, 2004 óta vezető, 2018 óta az új blokkok hatósági felügyletét is ellátó Reaktorlétesítmény Felügyleti Főosztály vezetőjeként a létesítményszintű hatósági tevékenységet irányítja.
A Paksi Atomerőmű 3. blokkján 2020. március 13-én 09:20 perckor, villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel. A blokk teljesítményét 240 MW-tal csökkentették. A blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
Az OECD Nukleáris Energia Ügynöksége 2020 márciusában tette közzé a 2019-re vonatkozó kiadványát, amelyben megtalálhatók az OECD tagországai nukleáris területének legfontosabb adatai, emellett az egyes országokról is számos információt tartalmaz. 2019. január 1-jén 348 atomerőmű kapcsolódott az elektromos hálózatokhoz, 23 erőmű volt építés alatti fázisban (ebből Japánban 3 erőmű építését ideiglenesen felfüggesztették), 10 reaktor esetében pedig elkötelezték magukat az országok az építés mellett. Ugyanakkor 27 reaktor leállítását tervezik 2023-ig.
A Paksi Atomerőmű 2. blokkján 2020. március 5-én 00:00 perckor, vezetői döntés alapján előre nem tervezett leterhelést hajtott végre a generátor meghibásodása miatt. A meghibásodás nem érint biztonsági rendszert. A szakemberek dolgoznak a hiba pontos behatárolásán és elhárításán.
2020. február 10-14. között Bécsben került sor a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség rendezvényére 130 országból mintegy 57 miniszter, 2000 szakértő és 35 nemzetközi szervezet részvételével, hogy megerősítsék a nukleáris védettség erősítése iránti közös elkötelezettségüket. A konferencián az OAH szakértői is részt vettek, ahol rövid előadást tartottak a magyar nukleáris védettségi ellenőrzési rendszerről készített tanulmányukról.