2016. július 14-én a Paksi Atomerőmű 1. blokkja irányítástechnikai berendezés meghibásodása miatt automatikusan, a terveknek és a nukleáris biztonsági előírásoknak megfelelően leállt. A hiba pontos behatárolását és elhárítását megkezdték. Az eset a védelmi rendszerek automatikus működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve. A reaktor jelenlegi, a nukleáris biztonsági szabályok szerint beállított üzemállapota időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető. A blokkot a hiba feltárását és kijavítását követően az OAH hatósági felügyelete mellett fogják visszaindítani.
A Paksi Atomerőmű 1. blokkján befejezték a kedden meghibásodott egyik generátor gerjesztőgépének cseréjét és a blokk 2016. július 7. 18:06 órakor elérte a névleges teljesítményét. Mint arról kedden beszámoltunk, a blokk kedd óta csökkentett, 50 %-os teljesítménnyel üzemelt. Az eset a védelmi rendszerek működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, a javítás cserével elvégezhető volt. Az esemény a nukleáris biztonságot nem érintette.
A legutóbbi kutatások eredményeit mutatták be az Országos Atomenergia Hivatal műszaki-tudományos háttértámogató intézményei a június 7-én és június 28-án megtartott tudományos szemináriumon számos olyan témában, melyek az OAH hatósági feladataihoz szorosan köthetők.
2016.07.05-én a Paksi Atomerőmű 1. blokkján az egyik generátornál problémát észleltek. A probléma feltárásához a generátorhoz tartozó turbinát leállították, így a blokk csökkentett teljesítményen egy turbinával üzemel. Az eset a védelmi rendszerek működését nem igényelte, a blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, ez az üzemállapot időkorlátozás nélkül fenntartható, a javítás elvégezhető. Az esemény a nukleáris biztonságot nem érintette.
2016. június 20-24. között került sor a Paksi Atomerőműben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség újonnan felvételt nyert nukleáris biztosítéki ellenőreinek képzésére. Az ötnapos tanfolyam gyakorlati oktatását a NAÜ négy instruktora, valamint a NAÜ Biztosítéki Oktatási Részlegének vezetője, Jean Maurice Crete tartotta. A képzés lebonyolításában az atomerőmű Nukleáris Biztonsági Osztályának és az Országos Atomenergia Hivatal Nukleáris Védettségi, Non-proliferációs és Veszélyhelyzet-kezelési Főosztályának munkatársai is aktív szerepet vállaltak.
2016. június 24-én került sor arra a sajtótájékoztatóra, amelynek témája a teljes magyar nukleárisbaleset-elhárítási rendszert felülvizsgáló kéthetes EPREV-misszió eredményeinek bemutatása volt. A missziót vezető Chris Dijkens kiemelte: Magyarország felkészült a nukleáris és radiológiai veszélyhelyzetek kezelésére.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös sajtótájékoztatót tartott az EPREV-misszióhoz kapcsolódóan, valamint sajtóközleményt adott ki.
Idén 2016. június 21-én, Budapesten találkoztak az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. és az OAH vezetői a hagyományos, éves megbeszélésükön. Az engedélyes és a hatóság vezetése áttekintette azokat az ügyeket, amelyek mindkét fél számára kiemelt fontosságúak a biztonság területén.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség, az Országos Atomenergia Hivatal és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2016. június 24-én (pénteken) 10.30 órai kezdettel közös sajtótájékoztatót tart a teljes magyar nukleárisbaleset-elhárítási rendszert felülvizsgáló kéthetes EPREV-misszió eredményeiről. Helyszín: OAH-székház, 1036 Budapest, Fényes Adolf u. 4. A sajtótájékoztatót Juan Carlos Lentijo főigazgató-helyettes (NAÜ), Fichtinger Gyula főigazgató (OAH), Góra Zoltán tűzoltó vezérőrnagy, főigazgató-helyettes (BM OKF), és Chris Dijkens misszióvezető (igazgató, Infrastruktúráért és környezetvédelemért felelős minisztérium, Hollandia) tartja.