Az Országos Atomenergia Hivatal egy új útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. „A nukleáris létesítmény és a radioaktívhulladék-tároló biztonsági övezetéről” című útmutató célja, hogy meghatározza azokat a tevékenységeket, illetve a tevékenységekkel oksági összefüggésben álló körülményeket és állapotokat, amelyekről a biztonsági övezettel érintett – vagyis részben vagy egészben biztonsági övezethez tartozó – ingatlanok tulajdonosainak tájékoztatniuk kell a nukleáris létesítmények és a radioaktívhulladék-tárolók engedélyeseit, valamint a tájékoztatás módját és határidejét.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy új útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. „Az építés organizációja és kontrollja új blokkok és a hozzájuk kapcsolódó építmények esetén” című útmutató célja, hogy ajánlásokat adjon a megvalósítás időbeli és térbeli organizációjára, valamint a projekt időbeli kontrolljára vonatkozóan és egyértelművé tegye a hatósági elvárásokat, ezzel elősegítve az érvényes előírásokban meghatározott nukleáris biztonsági kritériumok teljesülését.
2021. november 24-én került sor az Európai Nukleáris Biztonsági Hatóságok Csoportjának (ENSREG) soron következő plenáris ülésére hibrid formában (személyes megjelenés mellett online bejelentkezés lehetőségével), amelyen Kádár Andrea Beatrix, az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatója is bemutatkozott első részvétele alkalmából. Beszédében ismertette az Atomtörvény legfontosabb módosításait, amely az OAH szakmai függetlenségének megtartása mellett szervezeti és költségvetési szempontból is nagyobb önállóságot teremt a hivatal számára. A főigazgató hangsúlyozta, hogy az OAH nemzetközi kapcsolatai és feladatai változatlanok maradnak, a hivatal továbbra is kiemelt figyelmet fordít erre a területre, különösen az uniós tagországokkal való kapcsolatokra és az ENSREG keretén belüli együttműködésre. Megerősítette, hogy az ENSREG három munkacsoportjában továbbra is részt vesznek az OAH szakértői.
2021. november 18-án a Paksi Atomerőmű gyakorlatához kapcsolódva az OAH Baleset-elhárítási Szervezete (BESZ) is nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlatot tartott. A forgatókönyv szerint az atomerőműben egy földrengés következtében környezeti kibocsátással járó baleset történt. A gyakorlat során a BESZ tagjai a nukleárisbaleset-elhárítási intézkedési tervben és a szabályzó dokumentumokban meghatározott intézkedéseket gyakorolták. Az előzetes értékelés során a BESZ tagjai és a gyakorlat értékelője megállapították, hogy a gyakorlat sikeres volt, a veszélyhelyzeti szcenárióval kapcsolatos feladatokat megfelelően végrehajtotta a BESZ.