A nyitóértekezlet hazai résztvevői eredményes és hasznos munkát, a fejlődési lehetőségek feltárását várják a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség által szervezett, a magyar nukleárisveszélyhelyzet-kezelési rendszert átvilágító missziótól, és bíznak abban, hogy minél több, nemzetközileg is hasznosítható jó gyakorlatra mutatnak rá a külföldi szakemberek.
2016. június 13-án a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságán (BM OKF) tartott hivatalos nyitóértekezlettel megkezdte munkáját a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében Budapestre érkezett kilencfős, elismert külföldi szakértőkből álló delegáció, hogy felülvizsgálja hazánk nukleáris veszélyhelyzeti felkészültségét. A kéthetes EPREV-misszió (Emergency Preparedness Review Service) során áttekintik a magyarországi jogi szabályozást, látogatásokat tesznek az összes hazai nukleáris és radioaktívhulladék-tároló létesítményben, valamint néhány sugárforrást használó intézményben, és számos interjút készítenek a nukleárisbaleset-elhárításban, illetve a veszélyhelyzet-kezelésben részt vevő szervezetek munkatársaival. A misszió végén a szakértők jelentést készítenek a felülvizsgálat eredményéről, amelyben a javaslatok és ajánlások mellett a jó gyakorlatokat is rögzítik, így a hazai tudás és tapasztalat nemzetközi szinten is hasznosulhat majd. A kéthetes misszió koordinálásával összefüggő feladatokat az Országos Atomenergia Hivatal, valamint a BM OKF szoros együttműködésben látja el.
Az Országos Atomenergia Hivatal 2016. június 2-án hatósági fórumot tartott a sugárvédelmi képzések és továbbképzések szervezésében és lebonyolításában érintett szakértők számára. A rendezvényen 47 képzésszervező, oktató és vizsgaelnök vett részt. Az OAH részéről Balczó Béla osztályvezető és Vincze Árpád főosztályvezető válaszolt a sugárvédelmi oktatással és vizsgázatással, valamint ezek hatósági felügyeletével kapcsolatos tapasztalatokat érintő kérdésekre és felvetésekre.
2016. május 30. és június 1. között a finn nukleáris hatóság szakembereit fogadta az Országos Atomenergia Hivatal. A megbeszéléseken az új blokkok létesítéséhez kapcsolódó hatósági felügyeleti tevékenység tapasztalatait vitatták meg a résztvevők.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség ösztöndíjas programjának keretében az Országos Atomenergia Hivatal két iráni és egy szlovák nukleáris hatósági felügyelőt fogadott 2016. május 27. és június 3. között. A képzés során a szakemberek ellátogattak a Paksi Atomerőműbe is.
Az új munkatárs feladata lesz az Országos Atomenergia Hivatal műszaki megalapozó tevékenységének koordinálása, valamint a hivatal Műszaki Főosztályának tevékenységéhez kapcsolódó adminisztratív feladatok ellátása. Jelentkezési határidő: 2016. június 15.
A tavaly októberben megrendezett szokásos, éves kétoldalú találkozót követően Ausztria még számos kérdést tett fel hazánknak a tervezett két új atomerőművi blokkal kapcsolatban, ezért a felek az októberi találkozó folytatásaként újabb kétoldalú megbeszélést tartottak, amelyre 2016. május 19-én került sor.
Az Országos Atomenergia Hivatal csapata idén is részt vett a KÖZIG Foci Kupa és Családi napon, amelyet immár ötödik alkalommal rendeztek meg. A 2016. május 21-én megtartott sportrendezvényen szoros meccseket játszottunk lelkes szurkolótábor támogatásával.
2016. május 17-18-án Csehországban került sor a cseh, magyar, szlovák és szlovén nukleáris biztonsági hatóság szokásos éves találkozójára. A résztvevők tájékoztatást adtak az elmúlt év legfontosabb hatósági eseményeiről, jogszabályi változásairól, az atomerőművek üzemeltetéséhez kapcsolódó információkról.