A Paksi Atomerőmű 3. blokkján 2020. március 13-én 09:20 perckor, villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel. A blokk teljesítményét 240 MW-tal csökkentették. A blokk biztonsága nem volt és nincs veszélyeztetve, az eseménynek környezetre gyakorolt hatása nincs.
Az OECD Nukleáris Energia Ügynöksége 2020 márciusában tette közzé a 2019-re vonatkozó kiadványát, amelyben megtalálhatók az OECD tagországai nukleáris területének legfontosabb adatai, emellett az egyes országokról is számos információt tartalmaz. 2019. január 1-jén 348 atomerőmű kapcsolódott az elektromos hálózatokhoz, 23 erőmű volt építés alatti fázisban (ebből Japánban 3 erőmű építését ideiglenesen felfüggesztették), 10 reaktor esetében pedig elkötelezték magukat az országok az építés mellett. Ugyanakkor 27 reaktor leállítását tervezik 2023-ig.
A Paksi Atomerőmű 2. blokkján 2020. március 5-én 00:00 perckor, vezetői döntés alapján előre nem tervezett leterhelést hajtott végre a generátor meghibásodása miatt. A meghibásodás nem érint biztonsági rendszert. A szakemberek dolgoznak a hiba pontos behatárolásán és elhárításán.
2020. február 10-14. között Bécsben került sor a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség rendezvényére 130 országból mintegy 57 miniszter, 2000 szakértő és 35 nemzetközi szervezet részvételével, hogy megerősítsék a nukleáris védettség erősítése iránti közös elkötelezettségüket. A konferencián az OAH szakértői is részt vettek, ahol rövid előadást tartottak a magyar nukleáris védettségi ellenőrzési rendszerről készített tanulmányukról.
Az Országos Atomenergia Hivatal határozatot hozott az SK Battery Hungary Kft. kérelmére indult, durvaszerkezet-vizsgáló röntgenberendezés forgalomba hozatalának engedélyezésére (típusengedély) irányuló eljárásban. Az eljárás a kormány 344/2017. (XI. 15.) Korm. rendelete alapján nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy. A vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügyben meghozott döntést az OAH hirdetményi úton közli.
Az Országos Atomenergia Hivatal egy felülvizsgált útmutató-tervezetet tett közzé nyilvános véleményezés céljából. A „Nukleáris létesítmények programozható rendszereinek védelmi követelményei” című útmutató-tervezet célja, hogy iránymutatást adjon a nukleáris biztonsági funkcióval (beleértve a műszaki sugárvédelmi funkciókat), a fizikai védelmi funkcióval, a nukleáris biztosítéki követelmény teljesítési, valamint a radioaktív anyag nyilvántartási funkcióval rendelkező programozható rendszerek szándékolatlan és szándékos fenyegetések elleni védelme követelményeire, a programozható rendszerek védelmi tervének tartalmi felépítésére.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szakértője, Carmina Jimenez egynapos látogatásra érkezett hazánkba, hogy megbeszéléseket folytasson a NAÜ Műszaki Együttműködési Programjának keretében támogatott magyar, illetve regionális projektekről.