Az OECD Nukleáris Energia Ügynökségen belül az új atomerőművek értékelésével önálló program keretében foglalkoznak (Multinational Design Evaluation Program, MDEP), amelybe még 2014-ben kérte felvételét az Országos Atomenergia Hivatal az új blokkok engedélyezésére való felkészülés jegyében.
Az Országos Atomenergia Hivatal a nukleáris biztonsági szabályzati követelmények teljesítésének módját az atomenergia alkalmazóival egyeztetve, ajánlásokat tartalmazó útmutatókban fejti ki. Az útmutatókat az alkalmazókhoz eljuttatja és a társadalom minden tagja számára hozzáférhetővé teszi. Az új blokkok létesítésére vonatkozó követelmények teljesítését elősegítő útmutatók elkészültek, amelyeket az OAH a honlapján publikál.
2015. november 17-én került sor az Országos Atomenergia Hivatal Baleset-elhárítási Szervezetének éves, teljes körű baleset-elhárítási gyakorlatára, amely az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Balesetelhárítási Szervezetének nukleárisbaleset-elhárítási, törzsvezetési gyakorlatához kapcsolódott.
A 2015. november 11-i megbeszélésen az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség munkatársai áttekintették az elmúlt évben elvégzett feladatokat, valamint megállapodtak új feladatokról. Az ülésen részt vettek az MTA Energiatudományi Kutatóközpont szakértői is, akik több eszköz fejlesztését és a nukleáris anyag ellenőrzését szolgáló módszer kidolgozását végzik a támogató program keretében.
2015 októberében Bécsben kéthetes műhelyülés keretében a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség 11 országnak, köztük hazánknak nyújtott jogi és műszaki szempontú szakmai támogatást. A NAÜ szakemberei a résztvevőkkel közösen áttekintették az egyes országok nukleáris biztonságra és ezen belül a sugárvédelemre vonatkozó jogszabályok egyes elemeit arra fókuszálva, hogy mennyire vannak összhangban a NAÜ elvárásaival és ajánlásaival.
A Paksi Atomerőmű Zrt. és a Wigner Jenő-díj kuratóriuma Wigner Jenő-díjat adományozott Rónaky Józsefnek, az Országos Atomenergia Hivatal volt főigazgatójának. Az elismerést a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében 2015. november 9-én adták át a Magyar Tudományos Akadémián.
Az Országos Atomenergia Hivatal a TIT Stúdió Egyesülettel és a Debreceni Egyetemmel közösen 2015. december 4-én ismeretterjesztő konferenciát rendez „Atomenergiáról – mindenkinek” címmel. Az immár tizenhetedik alkalommal sorra kerülő regionális konferencián neves előadók tekintik át azokat a nukleáris kérdésekhez kapcsolódó területeket, amelyek gyakran előfordulnak a médiában és érdekelhetik a lakosságot.
A Paksi Atomerőmű középtávú karbantartási tervének megfelelően 2015. november 7-től megkezdődött a 3. blokk várhatóan 25 napig tartó éves felülvizsgálata (főjavítása), amely a fűtőelemek üzemszerű cseréjével összekötött tervszerű karbantartási tevékenységeket foglalja magában. A felülvizsgálatot az Országos Atomenergia Hivatal a jogszabályi követelmények alapján folyamatosan felügyeli, ellenőrzi.