A svájci nukleáris biztonsági hatóság bejelentette, hogy a biztonság növelése érdekében új követelményeket határoztak meg: 2016-ig úgynevezett hidrogén-rekombinátorokat kell felszerelni a svájci atomerőművekben egy esetleges súlyos balesetnél keletkező robbanásveszélyes hidrogén koncentrációjának csökkentésére. Hazánkban már 2011-ben megtörtént ez a biztonságnövelő beruházás.
2015 január 15-én az „Energoatom” által üzemeltetett dél-ukrajnai atomerőmű AT-1-es transzformátorán egy rövidzárlat miatt tűz keletkezett, az üzemzavar során a védelmi berendezések megfelelően működtek és a tűzet a személyzet másfél óra alatt eloltotta. Az esemény nem veszélyeztette a nukleáris biztonságot, az atomerőmű normál működését sem befolyásolta. A környezetbe a hatósági korlátot meghaladó radioaktív kibocsátás nem történt, az atomerőmű területén a háttérsugárzás nem növekedett. Az üzemzavar során személyi sérülés nem történt.
Az OAH 2015. január 27-én 10.30 órai kezdettel tartja évindító sajtótájékoztatóját, amelynek fókuszában az új blokkok engedélyezése, az üzemidő-hosszabbítás, a balesetek és üzemzavarok megelőzése, hazánk nemzetközi átvilágítása áll.
Hazánk nemzetközi elismertségét jelzi, hogy a 2004-ben, Madridban alapított, jelenleg 15 állam nukleáris védettségi hatóságaiból álló ENSRA szövetség (Európai Nukleáris Védettség Területén Kompetens Hatóságok Szövetsége) elnökségi feladatait az Országos Atomenergia Hivatal látja el 2015-ben.
Az Európai Nukleáris Biztonsági Hatóságok Csoportja (ENSREG) közzétette a Fukushima tanulságait feldolgozó Nemzeti Akciótervek felülvizsgálatáról szóló jelentéseket. A közvélemény megismerése érdekében olyan online felületet hoztak létre, ahol észrevételt, véleményt lehet mondani, illetve kérdéseket lehet feltenni.
Az Országos Atomenergia Hivatalnál dolgozó új munkatársak feladata lesz az atomenergia békés célú felhasználásának biztonsági felügyelete, a jogszabályok által meghatározott hatósági tevékenység, nukleáris létesítményekkel, nukleáris és más radioaktív anyagokkal kapcsolatos tevékenységek. Emellett szintén feladatuk lesz az átalakítások biztonsági, fizikai védelmi és biztosítéki engedélyezése, ellenőrzése és felügyelete, továbbá nukleáris és más radioaktív anyagok központi nyilvántartásának vezetése, a helyi nyilvántartások ellenőrzése.
2011-ben a fukushimai baleset nyomán az EU-országok mindegyikében stressz-teszteket hajtottak végre az atomerőművek ellenálló-képességének felülvizsgálatára. Az eredmények alapján elhatározott jobbító intézkedéseket Nemzeti Akciótervbe foglalta össze minden tagállam. A terveket ezután nyilvános és kölcsönös felülvizsgálatnak vetették alá. A 2013-ban lezajlott értékelés végén az EU-tagállamok úgy döntöttek, hogy a tervet az intézkedések előrehaladásának értékelése érdekében két év múlva felül kell vizsgálni. A mostani felülvizsgálat ennek nyomán készült.
Az Országos Atomenergia Hivatal és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szervezésében 2014. december 1-10. között az OAH-ban került sor az idei utolsó, nemzetközi szintű nukleáris védettségi tanfolyamra. Az új nukleáris programmal rendelkező országok szakértői a fizikai védelmi rendszer tervezésének és kiépítésének teljes folyamatát megismerték.